All on Four İmplant KonseptiEntamed Klinikleri Created: 2018-10-03 11:10:12
View Count: 9797

All on Four İmplant Konsepti

All on Four konsepti 4 implant ile tam çene sabit protez yapımını ifade etmektedir. Çoğunlukla 48 saat içerisinde hastaya daimi protezi yapılan bu sistem yoğun iş yaşantısı, yeterli zamanı olmayan hastalar ve sağlık turizmi hastaları için ideal tedavi yöntemidir.

All on Four İmplant Konsepti

Bu sistemde hastanın kemik yapısına göre yapılan planama sonucunda ortalama sekiz adet implant ile sabit diş protezi yapılır. Kullanılacak implant sayısı panoramik röntgen ya da bilgisayarlı tomografi görüntüleme yöntemleri ile belirlenir. Tüm bu tetkiklerin sonunda çene kemiğine istenilen sayıda implant yerleştirilir.

All On Four yönteminde geleneksel yöntemler ile yeterli sayıda implant yerleştirilemeyen çene kemiklerine belirli sayıda ve açılarla yerleştirilen implant sistemleri üzerine sabit diş protezi yapılabilir.

All on Four uygulamasının en önemli avantajı hiç dişi olmayan bir hastanın 48 saat içerisinde geçici yada daimi sabit protezleri ile klinikten ayrılmasıdır. Böylece hasta iyileşme sürecinde ağızında sabit dişleri ile rahatça günlük yaşantısını herhangi bir kesinti veya sıkıntı olmaksızın devam edebilmektedir. İşlem sonrasında yapılan protez daimi protez ise 3 ay sonra yumuşak ve sert dokulardaki değişikleri tolere edebilmek için kontrol ve konturlama işlemi gerekli olabilmektedir.

Bu yöntemin bir diğer avantajı da yüze yumuşak doku desteği sağlayan hibrit protezlerin iki gün içerisinde yapılabilmesidir. Böylece hastanın dudak, çene ve yanak bölgelerinde yer alan yaş ve kemik kaybına bağlı çöküntüler de kısmen desteklenerek yüz bölgesinde de daha estik bir görüntü yakalanabilmektedir.


This post has been written by Entamed Klinikleri and viewed 9797 times.


Comments

Loading...


İlgili Makaleler